zamówienie numer telefonu

ZADZWOŃ: 794 955 855

kontakt mail kontakt@finezja.konin.pl

O nas

Krótko o nas

Naszą załogę połączyła miłość do smacznego, domowego jedzenia i tak zrodził się bar mleczny Finezja. Staramy się połączyć jakość z rozsądną ceną tak, aby każdy z naszych gości był w pełni usatysfakcjonowany.

bar mleczny zdjęcie

Przy pierogach wspomnienia o... poczcie

Finezja to nie tylko pyszne dania i prawdziwie barowa atmosfera. Nasz lokal jest bowiem świadkiem najnowszej historii Konina. I nie chodzi nam jedynie o barową tradycję zapoczątkowaną przez Łasucha. Jako pierwsza miała tu bowiem swoją siedzibę osiedlowa poczta. Była to trzecia z kolei placówka pocztowo-telekomunikacyjna z nowym Koninie. Otwarta w 1967 r., przez długie lata służyła mieszkańcom czwartego osiedla, a po części również pierwszego i drugiego, a nawet sporej części piątego. UPT Konin 4 zlikwidowano w 1994 roku, po trzydziestu prawie latach funkcjonowania. Kto wie, czy siedząc nad talerzem pierogów czy naleśnikiem z serem lub schabowym z pieczarkami nie usłyszy się częstego przed laty zawołania telefonistki: „Zamiejscowa z Warszawą w kabinie drugiej!” Były to bowiem czasy, kiedy o telefon w domu było trudno i rozmowy z krewnymi z innych miast trzeba było zamawiać na poczcie właśnie. A zanim się takie połącznie uzyskało, trzeba było się nieźle czasami naczekać. O ileż przyjemniej by się czekało, gdyby już wtedy bar Finezja koegzystował z pocztą i serwował czekającym na połączenie któreś ze swoich pysznych dań!

Prawdziwe polskie jedzenie

Finezja w środku

Nasz lokal

Przyjazne i przestronne wnętrze to cechy, które oprócz dobrego jedzenia charakteryzują nasz bar. Spora ilość miejsc i kącik dla najmłodszych zapewnią państwu wyjątkowy komfort.

Zobacz więcej zdjęć w naszej Galerii

Bar Mleczny Finezja © 2016 All rights reserved. Projekt i wykonanie: niemiec.say@gmail.com